Zastanawiasz się jak ograniczyć koszty w swojej firmie?

Odpowiedź jest prosta – fotowoltaika.

Prowadząc firmę dużą pozycją kosztową jest zużywana energia elektryczna na cele funkcjonowania firmy. Temu zjawisku można w prosty sposób zaradzić montując instalację fotowoltaiczną.

Do montażu można wykorzystać istniejące dachy zakładów produkcyjnych, hal magazynowych, garaży czy biurowców.

Jeżeli konstrukcja obiektów uniemożliwia montaż instalacji na dachu zawsze można spróbować ustawić instalacje na gruncie.

PROGRAM PROSUMENT:

29 sierpnia 2019 roku weszła w życie zmieniona ustawa o odnawialnych źródłach energii, w której między innymi rozszerzono definicję prosumenta.

Status prosumenta będą mogli otrzymać przedsiębiorcy, który wytwarzają energię elektryczną z odnawialnych źródeł na własne potrzeby oraz dla których produkcja energii elektrycznej nie stanowi przeważającego przedmiotu działalności gospodarczej.

Dzięki tej nowelizacji koszty inwestycji w instalacje fotowoltaiczne znacznie spadną ponieważ nie będzie konieczności magazynowania wytworzonej energii elektrycznej we własnym zakresie. Przedsiębiorcy mogą wyprodukowaną nadwyżkę energii elektrycznej zmagazynować w sieci i wykorzystać w przeciągu kolejnych dwunastu miesięcy. Rozliczenie pobranej energii z sieci będzie zbilansowane z wyprodukowaną energią w systemie opustów z uwzględnieniem współczynnika 1:0,8 dla instalacji poniżej 10 kW oraz 1:0,7 dla instalacji powyżej 10 kW.

PROGRAMEM PROSUMENT są objęte mikroinstaacje fotowoltaiczne tj. instalacje o mocy do 50 kW.

BRAK KONCESJI

Aby wytwarzać energię elektryczną w mikroinstalacjach przedsiębiorcy nie będą musieli uzyskiwać koncesji.

W przypadku chęci budowy „małej instalacji fotowoltaicznej tj. instalacji o mocy od 50 do 500kW ustawodawca przewidział jedynie konieczność wpisu do prowadzonego przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki rejestru wytwórców energii elektrycznej w małych instalacjach.

Nie czekaj – skontaktuj się z nami, a my zajmiemy się resztą.

Przykładowy okres zwrotu instalacji o wielkości 30kW.