Słońce jest jedną z miliarda gwiazd we wszechświecie.

Promieniowanie słoneczne dociera do ziemi w 40 minut, a jego moc w ciągu 56 dni jest równa mocy energetycznej wszystkich surowców kopalnych znajdujących się na ziemi!

Dzięki wykorzystaniu energii słonecznej jesteśmy w stanie ograniczyć emisję CO do atmosfery.

Chcesz być EKO przełącz się na SŁOŃCE!

Już dziś możesz zacząć korzystać z tego ogromnego źródła darmowej energii.

Jak wytwarzać prąd?

Do pozyskania energii elektrycznej z promieniowania słonecznego służą instalacje fotowoltaiczne.

Składają się one z trzech podstawowych elementów:

  1. Paneli fotowoltaicznych – panele są generatorem energii elektrycznej. To właśnie za ich pomocą dzięki zjawisku fotowoltaicznemu wytwarzane jest stałe napięcie elektryczne.
  2. Inwertera – urządzenie elektryczne służące do konwersji napięcia stałego na napięcie zmienne.
  3. Systemu zabezpieczeń – potocznie zwane bezpieczniki różnego rodzaju, od zabezpieczeń przetężeniowych przez ograniczniki przepięć do instalacji odgromowej i uziemiającej

Istnieją dwa główne typy instalacji PV:

  1. Instalacje wyspowe (tak zwane OF GRID) służące do pozyskania energii elektrycznej na potrzeby układów autonomicznych. Takie instalacje wykorzystywane są np. do zasilania kamperów, łodzi, znaków drogowych.
  2. Instalacje połączonych z siecią elektroenergetyczną (ON GRID) służą do zasilania za pomocą energii słonecznej wszelkiego rodzaju instalacji elektrycznych. Dzięki zastosowaniu dwukierunkowych liczników energii elektrycznej możliwe jest oddawanie wyprodukowanych nadwyżek energii elektrycznej do sieci elektroenergetycznej. Takie rozwiązanie całkowicie eliminuje konieczność magazynowania energii elektrycznej za pomocą akumulatorów, co w znacznym stopniu wpływa na koszty instalacji PV.

Nie czekaj – skontaktuj się z nami, a my zajmiemy się resztą.